جلوگیری از آلودگی گرد و غبار

در
دسته بندی ها: دسته‌بندی نشده

اختراع دانشجویی انگلستان گرد و غبار تایر را می گیرد ، نویدبخش جلوگیری از آلودگی است

گروهی از دانشجویان انگلیسی معروف به The Tire Collective اخیراً جایزه جیمز دیسون امسال را به خاطر اختراعی که غبار لاستیک را به دست می آورد برنده شدند. (ظاهراً لاستیک های اتومبیل ، نه فقط موتورهای آنها ، منبع اصلی آلودگی هستند.) در اینجا آنچه باید درباره گرد و غبار لاستیک و راه حل ابتکاری دانش آموزان بدانید که می تواند آلودگی میکروپلاستیک را کنترل کند ، است.

یک معضل و یک راه حل برنده جایزه

همانطور که مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی تایید می کند ، هر ساله در اروپا ، وسایل نقلیه نیم میلیون تن ذرات تایر تولید می کنند. سپس این ذرات وارد هوا و سرانجام منابع آب می شوند که می تواند باعث بروز مشکلات رشدی و بیماری های ریوی در انسان شود. از نظر رویترز ، این دومین منبع بزرگ آلودگی میکروپلاستیک در اقیانوس است (همانطور که حدس می زدید پلاستیک یکبار مصرف بهترین عامل تخریب است).

همانجا است که The Tire Collective وارد می شود. هوگو ریچاردسون ، یکی از اعضای تیم ، در مورد اختراع برنده خود اظهار نظر کرد. “همه بر روی آلودگی هوا مستقیماً از خود موتورها تمرکز دارند. […] اما سایش لاستیک کمک بزرگی به آن می کند. […] این تا حدی به اندازه میکروسکوپی و این واقعیت است که شما به طور مداوم آن را نمی بینید. “

از نظر رویترز ، اختراع این تیم از دستگاهی تشکیل شده است که کاملاً در لبه های تایر قرار می گیرد. با استفاده از آیرودینامیک چرخ و همچنین الکترواستاتیک هنگام حرکت خودرو ، ذرات گرد و غبار را در منبع خود می گیرد. در یک مرحله کنترل شده در مرحله آزمایش ، تیم تحقیق دریافت که این محلول می تواند 60 درصد از ذرات معلق در هوا را که لاستیک ها ساطع می کند جمع کند.

گام های کوچک به سوی آینده ای سبزتر

راه حل Tire Collective درست در زمان مناسب می رسد زیرا صنعت خودرو همچنان به سمت وسایل نقلیه الکتریکی حرکت می کند. اگرچه خودروهای الکتریکی نوید مهار آلودگی هوا را می دهند ، اما وزن بیشتر (به دلیل وجود موتورهای الکتریکی سنگین) می تواند منجر به افزایش آلودگی تایرهای موجود در هوا و آب شود.

این تیم در حال حاضر به دنبال ثبت اختراع برای طراحی خود است. در صورت استفاده در سطح جهانی ، این اختراع نوید می دهد که کمک می کند هوا و آب کمی تمیزتر از همه ما باشد.

درباره آنچه اروپا برای کمک به جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای چه در ایتالیا و چه در خارج از آن انجام می دهد بیشتر بدانید. سپس در مورد چگونگی بهبود کیفیت هوای داخل خودرو بخوانید.